XXVII Międzynarodowe
Targi STACJA PALIW 2020

Data:
Start: 13.05.2020 10:00
Koniec: 15.05.2020 14:00

Adres:
EXPO XXI
Ignacego Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa
Polska

Organizator:
Polska Izba Paliw Płynnych:
ul. Słomińskiego 19 lok. 521,
00-195 Warszawa
tel. +48 22 637 50 77
Email: targi(at)paliwa.pl
DZIAŁ TARGÓW:
Department of Trade Fair:

Adrian Ćwikliński
a.cwiklinski(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 119
kom: +48 731 838 351

Bożena Runowska
b.runowska(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 105
kom: +48 720 832 004

Konkurs "Produkt Roku"
Katarzyna Tomczak
k.tomczak(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 117
kom: +48 504 144 155

Aktualności

16.02.2017

Samoobsługowe myjnie bezdotykowe

Kilka pytań do Mariusza Ancerowicza z Euro-Ekol - polskiego producenta myjni

Producent myjni samoobsługowychEuro-Ekol jest polskim producentem myjni bezdotykowych, będącym na rynku myjni już od 20 lat. Specjalizujemy się w budowie wielostanowiskowych myjni modułowych, kontenerowych oraz różnych modeli zadaszeń. Projektujemy własne innowacyjne rozwiązania techniczne jak np.: ultranowoczesne pulpity akceptujące płatność Pay Pass, banknoty i wydające resztę. Produkujemy własną chemię oraz sprawujemy całkowity serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
 
Myjnie bezdotykowe z myciem pianąRozmieniarka banknotów do myjni

Kilka pytań do Mariusza Ancerowicza, Euro-Ekol

 
Mariusz Ancerowicz Euro-EkolJakie źródła energii są dziś najbardziej rozpowszechnione na myjniach? Dlaczego?
 
Najbardziej rozpowszechnionymi źródłami energii na myjniach bezdotykowych, przez wzgląd na powszechną dostępność oraz wygodę obsługi, są gaz ziemny oraz olej opałowy.
 
Jakie źródła energii stosujecie na swoich myjniach? Jak dokonywany jest dobór źródła energii do lokalizacji itp.
 
W myjniach naszej produkcji, jak już wspomnieliśmy w odpowiedzi na poprzednie pytanie, najczęściej stosujemy gaz ziemny i olej opałowy. W przypadku gazu ziemnego, rozwiązanie to zapewnia bezobsługowe, nieprzerwane zasilanie kotła grzewczego odpowiedzialnego za ogrzewanie obiegu wody oraz posadzek myjni. Takie rozwiązanie sugerujemy naszym klientom w przypadku możliwości przyłączenia do miejskiej sieci gazowej. W sytuacji, gdy nasz inwestor nie ma możliwości uzyskania takiego przyłącza, wyposażamy myjnię w kocioł posiadający specjalnie dostosowany palnik, atestowany zbiornik oraz linię paliwową, pozwalające na efektywne zasilenie kotła olejem opałowym. Zdarzają się również sytuacje, w których inwestor posiada ułatwiony dostęp do innych źródeł energii, m.in. LPG lub ogrzewanie miejskie poprzez wymiennik ciepła, elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszego klienta. Nierzadko wyposażamy myjnie także w systemy solarne.
 
Do jakich usterek na myjniach dochodzi zimą najczęściej? Jaki wpływ mogą mieć na to przerwy w dostawie energii?
 
Jeżeli odpowiednio przygotujemy myjnie przed okresem zimowym, to znaczy: wymiana filtrówFiltracja wody do myjni systemu anty-mrozowego, oczyszczenie sit, konserwacja hydrofora oraz elektrozaworów, konieczne wyczyszczenie studni systemu antymrozowego, możemy uniknąć większości usterek występujących w okresie zimowym.
 
Jak należy podejść do wizualizacji / oświetlenia myjni, by jak najefektywniej zaprezentować / zaoferować ją potencjalnym klientom.
 
Jak wiadomo, myjnia powinna „cieszyć oko”, zarówno właściciela jak i użytkownika. Szata graficzna myjni jest inwestycją, która w znacznym stopniu wpływa na popularność danej myjni na rynku. Także warto zainwestować w napisy na attyce podświetlane LED jak i zarówno w otok LED po obrysie myjni, gdyż taka myjnia będzie bardziej widoczna i rozpoznawalna. Właśnie dlatego nasze myjnie cieszą się tak wysoką popularnością, ponieważ przyciągają klientów nie tylko wysoką jakością mycia lecz również są atrakcyjne wizualnie. Na tą atrakcyjność wpływają właśnie: podświetlane napisy LED na attyce z laminatu, która nie traci blasku nawet po latach użytkowania, dach łukowy z poliwęglanu, który zapewnia doskonałe doświetlenie myjni zarówno w dzień jak i w nocy (za dnia przepuszcza światło słoneczne, zaś po zmroku odbija światło lamp), atrakcyjna grafika na banerach wykonana w wysokiej jakości i rozdzielczości, na koniec obudowy słupów, także z laminatu, idealnie wkomponowane w całokształt konstrukcji. Podsumowując, wizualizacja myjni w dużym stopniu przyczynia się do jej popularności.
 
Rozmawiał: Zdzisław Pisiński, Redaktor Naczelny miesięcznika „Paliwa Płynne", oficjalnego organu Polskiej Izby Paliw Płynnych