• sliderek_targi_1.jpg
 • sliderek_targi_4b.jpg
 • sliderek_targi_3.jpg
 • sliderek_targi_4aa.jpg
 • sliderek_targi_4.jpg
 • sliderek_targi_4aaa.jpg
 • sliderek_targi_4a.jpg
 • sliderek_targi_2.jpg
 • sliderek_targi_6.jpg
 • sliderek_targi_5a.jpg
04.04.2017

Fachowcy w zakresie automatyzacji biznesu naftowego

Dokładne i zautomatyzowane obliczanie produktów naftowych od bazy naftowej do zbiornika samochodu

ND to fachowcy w zakresie automatyzacji biznesu naftowego z 1996 roku
Grupa firm ND powstała w 1996 roku, a więc zdobyta w ciągu 20 lat rozległa wiedza i praktyczne doświadczenie sprawiły, że ND stała się ekspertem w zakresie automatyzacji biznesu naftowego i gazowego.
 
Dzisiaj kompleksowe rozwiązania ND zapewniają dokładne i zautomatyzowane obliczanie produktów naftowych od bazy naftowej do zbiornika samochodu. Funkcje te obejmują niezależne i stałe monitorowanie czynności personelu i działania sprzętu, programową analizę bieżącej sytuacji, jak również wielopoziomowy system sygnalizowania o normalnych lub nietypowych sytuacjach. Rozwiązania ND są oparte na dokładnej wiedzy w zakresie fizyki substancji ciekłych oraz na precyzyjnym matematycznym zaprojektowaniu reakcji paliwa w różnych warunkach. To powoduje, że w połączeniu z urządzeniami pomiarowymi ND, skuteczność istniejącego systemu automatyzacji przewyższa wszystkie znane analogi.
 
ND – to ukraińska spółka technologiczna, która opracowuje, produkuje, wdraża i wspiera systemy kontroli jakości i ilości paliwa od bazy naftowej do zbiornika pojazdu.
 
ATG systems (Automatyczny system pomiaru poziomu)
Integralną częścią kompleksowych rozwiązań z automatyzacji ND jest ultradźwiękowy system ATG, który pozwala łatwo i dokładnie określać poziom, temperaturę i gęstość płynów w zbiornikach.
 
Wyjątkowy ultradźwiękowy system pomiarowy pozwala wyeliminować mechaniczne części ruchome w konstrukcji czujnika, zrezygnować z pływaków oraz czujników pojemnościowych celem bardziej precyzyjnego pomiaru poziomu płynu w różnych zbiornikach, jak również wykorzystać metodę zdalnego pomiaru zbiorników zabezpieczonych zamknięciami.
 
Szeroki asortyment produkcji przedstawiony poziomomierzami do ciągłego pomiaru poziomu w substancjach, które przepuszczają dźwięk (czyste produkty ropowe, gaz skropiony, oleje, etanol, rozpuszczalniki, woda i inne), w substancjach dźwiękoszczelnych (mazut i substancje sypkie) oraz w niebezpiecznych substancjach chemicznych (amoniak, chlor, kwasy, alkalia i inne).
 
POS-system
Firma ND opracowała system POS, aby zapewnić jednolity cykl technologiczny w procesie wydawania paliwa na stacjach paliw, zautomatyzowaną pracę poziomomierzów i terminali, jak również organizację pionowo zintegrowanej kontroli wydawania paliw i produktów pokrewnych.
 
Technologie ekranów dotykowych i możliwość przyjmowania różnych form płatności pozwala klientom szybko i łatwo tankować się na stacjach paliw. Natomiast wbudowany czujnik sterowania TRK, przewidujący podłączenie ATG, pomaga sprawować kontrolę dostaw i sprzedaży paliw na stacjach paliw ze zdalnego biura w trybie on-line.
 
Kompleksowe rozwiązania pozwalają zaprojektować zautomatyzowane punkty sprzedaży samoobsługowej na stacjach paliw z wykorzystaniem terminali samoobsługi ND SELF POS, które przyjmują wszystkie sposoby opłat.
 
Oprogramowanie
Oprogramowanie ND pozwala zbierać w jednym miejscu wszystkie dane, dotyczące funkcjonowania stacji paliw, sprzedaży produktów i usług pokrewnych, płatności bezgotówkowe, prowadzenie kontroli zapasów paliw, prowadzenie ewidencji zamówień i uregulowania płatności z podwykonawcami, analizowanie transakcji finansowych.
 
Szczególną cechą technologii jest to, że system buduje wykresy, ilustrujące obliczeniową i faktyczną ewidencję paliw w oparciu o wskaźniki systemu ATG i systemu POS, pokazując saldo towarów i paliw w całej sieci stacji paliw.
 
Ponadto oprogramowanie posiada wbudowany model matematyczny standardowego zachowania produktu naftowego z prowadzeniem czynnikowej analizy nietypowych (niestandardowych) sytuacji z ustaleniem ich statusu do terminowego podjęcia wobec nich odpowiednich decyzji zarządzających.
 
Dlaczego jest to potrzebne?
ND troszczy się o swoich klientów i ich biznesy. Kompleksowe rozwiązania ND z automatyzacji pozwalają zorganizować obliczenie masy produktu w celu zmniejszenia jego utraty naturalnej z 0.8% do 0.2-0.3%, a to wynosi od 600 tysięcy do 1,5 mln dolarów z każdych 100 stacji paliw.
 
Ponadto, z pomocą kompleksowych rozwiązań dokonuje się gromadzenia informacji ze wszystkich stacji paliw co 5 minut i generowania pakietów informacyjnych o pracy stacji i przesyłania ich do centrali, dzięki czemu unika się drobnych i większych nadużyć pracowników na stacjach.
 
Warto odnotować, że kompleksowe rozwiązania są również wyposażone we wbudowany system pracy z produktami pokrewnymi i kawiarniami, co pozwala stwarzać uniwersalne miejsca handlowe do szybkiej obsługi klienta.
 
Unikalne oprogramowanie z systemem promocji i kontroli płynności towarów pozwala obniżyć straty z tytułu przeterminowania towarów na 20-25% na każdej stacji paliw dzięki organizacji wyprzedaży i promocji.
 

 

AKTUALNOŚCI

 • Halina-Pupacz-Prezes-Polska-Izba-Paliw-President-Polish-Chamber-of-Liquid-Fuels

  Świat szybko się zmienia, a wymagania klientów stale rosną. Dlatego innowacje, czysta energia, nowoczesne technologie są tym, czego polski przedsiębiorca dzisiaj potrzebuje, aby sprostać konkurencji. Organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych Międzynarodowe Targi STACJA PALIW są okazją do zebrania najlepszych praktyk, omówienia bieżących problemów sektora paliw i energii, określenia priorytetowych zadań i znalezienia skutecznych sposobów ich realizacji. Dziękując za dotychczasową współpracę,  serdecznie zapraszam na 27. edycję Targów, która odbędzie się w dniach 13-15 maja 2020 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

   Halina Pupacz

  Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

Patroni 2019

Wystawcy 2019